St. Charles East Leavey Invitational - Open Boys

at Leroy Oakes Forest Preserve

September 3, 2016

78 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Downers Grove North      19    1    3    4    5    6   13   22  17:10.9  0:50.9
  2 St. Charles East         57    8    9   10   12   18   26   46  17:54.4  0:44.0
  3 Huntley                  89    7   14   15   21   32   35   37  18:11.7  1:22.1
  4 Batavia                 108   16   17   23   24   28   34   36  18:22.0  0:28.3
  5 Wheaton North           126   11   19   25   30   41   43   44  18:36.2  1:30.3
  6 Geneva                  140   20   27   29   31   33   39   50  18:40.1  0:37.0
  7 Marmion Academy         234    2   54   56   59   63   66   70  20:19.3  5:07.0
  8 St. Charles North       241   40   42   48   51   60   61   62  20:01.9  2:00.3
  9 Jacobs                  268   45   47   49   58   69   71   72  20:35.7  3:00.5
 10 Benet Academy           289   52   53   55   64   65   73   76  21:05.1  1:40.2
 11 Bartlett                304   38   57   67   68   74   75       21:36.9  3:58.2
 

        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Drew Pyburn, Sr            16:38.4    Downers Grove North  
    2     2  Andrew Lifka, Sr           16:39.9    Marmion Academy      
    3     3  Tyler Mertes, Jr           16:55.6    Downers Grove North  
    4     4  Donny Knapp, Sr            17:23.0    Downers Grove North  
    5     5  Miles Christensen, Jr      17:28.3    Downers Grove North  
    6     6  Robert Falconer, Sr        17:29.3    Downers Grove North  
    7     7  Brennan Lighthall, Jr      17:30.1    Huntley              
    8     8  Kyle Izzo, Jr              17:32.9    St. Charles East     
    9        Carlos Cabrera, Sr         17:46.1    Waubonsie Valley     
   10     9  Mark Mattes, Sr            17:48.1    St. Charles East     
   11    10  Charlie Smith, Sr          17:55.6    St. Charles East     
   12    11  Parker Wilson, Sr          17:57.4    Wheaton North        
   13    12  Dillon Mastropolo, Sr      17:58.6    St. Charles East     
   14    13  Reilly Britt, Jr           18:05.1    Downers Grove North  
   15    14  Rasheed Ahmad, Jr          18:07.4    Huntley              
   16    15  Rafael Rivera, Sr          18:09.1    Huntley              
   17    16  Jacob Fehrenbacher, Sr     18:10.2    Batavia              
   18    17  Anthony Molina, Sr         18:16.4    Batavia              
   19    18  Lucas Perry, Sr            18:16.8    St. Charles East     
   20    19  Nick Quinte, Sr            18:17.7    Wheaton North        
   21    20  Alex Cordogan, Jr          18:18.5    Geneva               
   22    21  Jerrick Kawell, Sr         18:19.5    Huntley              
   23    22  Maxwell Krause, Jr         18:22.0    Downers Grove North  
   24    23  Joe Jakubaitis, Jr         18:22.3    Batavia              
   25    24  Andrew Pellico, Sr         18:22.8    Batavia              
   26        Andrew Gallwas, Jr         18:30.6    Downers Grove North  
   27    25  Dan Ables, Jr              18:33.9    Wheaton North        
   28    26  James Cooper, Sr           18:37.2    St. Charles East     
   29        Jack Ramsden, Jr           18:37.9    Downers Grove North  
   30    27  Mike Davis, Sr             18:38.2    Geneva               
   31    28  Thomas Dohr, Sr            18:38.4    Batavia              
   32        Devin Johnson, Sr          18:40.7    Downers Grove North  
   33    29  Justin Bach, Jr            18:41.8    Geneva               
   34    30  Colin Young, Jr            18:44.2    Wheaton North        
   35    31  Hayden Fogel, Jr           18:46.7    Geneva               
   36    32  Christian Apilan, Sr       18:52.2    Huntley              
   37    33  Mitchel Dutton, Sr         18:55.4    Geneva               
   38        Nate Ruhde, Jr             18:57.0    Waubonsie Valley     
   39    34  Thomas Prosser, Jr         18:58.3    Batavia              
   40    35  Leo Fouts, Sr              19:05.3    Huntley              
   41    36  Charles McMarrow, Jr       19:06.4    Batavia              
   42    37  Brady Cairns, Sr           19:06.5    Huntley              
   43    38  Caleb Britton, Jr          19:18.3    Bartlett             
   44    39  Braden Fioresi, Jr         19:24.3    Geneva               
   45    40  Connor Jacobs, Jr          19:25.3    St. Charles North    
   46        Collin Leger, Sr           19:25.9    Downers Grove North  
   47    41  Alex Postma, Sr            19:27.7    Wheaton North        
   48    42  Eric Blassick, Sr          19:28.0    St. Charles North    
   49        Anton Alley, Jr            19:29.9    Batavia              
   50    43  Patrick McNally, Sr        19:30.7    Wheaton North        
   51    44  Christian Sanchez, Jr      19:32.1    Wheaton North        
   52        Steven Calvanese, Sr       19:32.5    Downers Grove North  
   53    45  Joshua Rodig, Jr           19:34.7    Jacobs               
   54        Nicholas Schuster, Sr      19:37.2    Batavia              
   55    46  Garrett Vandermyde, Sr     19:38.3    St. Charles East     
   56    47  Daniel Serrano, Sr         19:41.5    Jacobs               
   57    48  Connor Cahill, Jr          19:44.5    St. Charles North    
   58    49  Gary Richardson, Jr        19:47.8    Jacobs               
   59        Christian Logan, Sr        19:53.3    Wheaton North        
   60    50  Aidan Siegele, Sr          19:55.7    Geneva               
   61        Jackson Tibbs, Jr          19:56.3    Wheaton North        
   62        T J. LeBlanc, Jr           19:57.7    Downers Grove North  
   63    51  Colton Tisdall, Sr         20:06.0    St. Charles North    
   64        Andrew Larsen, Jr          20:09.4    Wheaton North        
   65    52  Ed Marcheselli, Sr         20:11.9    Benet Academy        
   66        Benjamin Gartlan, Jr       20:18.9    Downers Grove North  
   67        Spencer Casey, Sr          20:20.3    Downers Grove North  
   68        Matthew Cramer, Sr         20:22.6    St. Charles East     
   69        Nate Pearce, Jr            20:30.3    St. Charles East     
   70        Philip McKneight, Sr       20:30.6    Batavia              
   71        Ryan Pondel, Jr            20:32.2    St. Charles East     
   72    53  Giovanni Ahern, Jr         20:32.8    Benet Academy        
   73        Griffin Amrein, Jr         20:41.3    Batavia              
   74    54  Nicholas Ward, Jr          20:44.9    Marmion Academy      
   75        Jason Jezek, Jr            20:51.3    St. Charles East     
   76        Matt Chaffee, Sr           20:53.5    Geneva               
   77        Nathan Moravec, Sr         20:53.7    Geneva               
   78        Hunter Spain, Jr           20:56.3    Waubonsie Valley     
   79    55  Sam Gamez, Jr              20:57.8    Benet Academy        
   80    56  Jacob Heineman, Sr         21:03.7    Marmion Academy      
   81        Charlie Wade, Jr           21:04.6    St. Charles East     
   82        Thomas Mejdrech, Jr        21:06.3    Downers Grove North  
   83        Derek Zimmerman, Jr        21:06.7    Huntley              
   84        Andrew Marszewski, Sr      21:08.6    Downers Grove North  
   85    57  Tim Luczak, Jr             21:10.3    Bartlett             
   86        Miller Maggio, So          21:17.6    St. Charles East     
   87    58  Pumee Douangmala, Jr       21:19.2    Jacobs               
   88    59  Dominic Quartetti, Sr      21:21.3    Marmion Academy      
   89    60  Erik Gustafson, Jr         21:25.5    St. Charles North    
   90    61  Drew Bolender, Jr          21:25.7    St. Charles North    
   91        Connor Talken, Jr          21:37.1    St. Charles East     
   92    62  Connor Broshar, Jr         21:39.6    St. Charles North    
   93        Justin Nielson, Jr         21:40.4    St. Charles North    
   94    63  Matthew Middendorf, Sr     21:46.9    Marmion Academy      
   95        Ben Traverso, Sr           21:49.0    Waubonsie Valley     
   96        Mac Lang, Jr               21:50.6    Wheaton North        
   97    64  Jack Grundman, Jr          21:50.8    Benet Academy        
   98        Hunter Roberts, Jr         21:51.7    St. Charles North    
   99    65  Ben Kash, Jr               21:52.1    Benet Academy        
  100    66  Zachary Orpilla, Jr        21:57.8    Marmion Academy      
  101        Kevin Sachtleben, Jr       22:00.1    Downers Grove North  
  102    67  Blaise Naaman, Jr          22:05.8    Bartlett             
  103        Liam Jones, Jr             22:07.2    St. Charles North    
  104        Tyler Hudon, Jr            22:08.8    St. Charles East     
  105    68  Gurveer Bhullar, Sr        22:13.4    Bartlett             
  106        Jordan Birkhaug, Sr        22:15.2    Batavia              
  107        Phillip Ruggiero, Jr       22:28.9    Downers Grove North  
  108        Manny Grorth, Sr           22:32.4    St. Charles East     
  109    69  John Trent, Jr             22:35.2    Jacobs               
  110    70  Edward Goyao, Jr           22:35.7    Marmion Academy      
  111        Josiah Havens, Jr          22:45.1    St. Charles North    
  112    71  Cameron Schneider, Jr      22:45.5    Jacobs               
  113    72  Anton Zange, Jr            22:48.7    Jacobs               
  114        Giovanni Innocenti, Jr     22:57.7    St. Charles North    
  115        Laehn Ronnie, Sr           22:58.2    St. Charles North    
  116        Howard Wagner, Sr          22:58.4    St. Charles North    
  117    73  Jack Hiatt, Sr             23:12.4    Benet Academy        
  118        Edward Warda, Sr           23:16.3    Marmion Academy      
  119    74  Matthew Selig, Jr          23:16.5    Bartlett             
  120        Ryan Callahan, Sr          23:20.5    Marmion Academy      
  121        Drew Cross, Sr             23:32.8    Wheaton North        
  122        Finn Kannegiesser, Jr      23:33.3    Wheaton North        
  123    75  Adrian Hernandez, Sr       23:41.1    Bartlett             
  124        Collin Waddell, Jr         23:44.9    Jacobs               
  125        Jared Palan, Sr            23:56.2    St. Charles North    
  126        Corbin Schwartz, Jr        24:08.6    St. Charles North    
  127        Gordon Wenger, Jr          24:12.1    St. Charles North    
  128        Drew Brumbach, Jr          24:52.6    Wheaton North        
  129        Edison Hurh, Sr            24:55.6    Marmion Academy      
  130    76  Tyker McKenize, Jr         25:04.4    Benet Academy        
  131        Steven Mallatt, Sr         25:17.1    Marmion Academy      
  132        Juan Bosse, Sr             25:46.6    Jacobs               
  133        Ethan Churchill, Sr        26:08.4    St. Charles East     
  134        Keith Mokry, Jr            26:19.4    Marmion Academy      
  135        Alex Pilling, Jr           26:29.8    Benet Academy