St. Charles East Leavey Invitational - Varsity Girls

at Leroy Oakes Forest Preserve

September 3, 2016

72 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Geneva                   58    3    7   10   15   23   30   32  19:25.2  1:18.9
  2 Batavia                  64    6    8   13   18   19   25   31  19:34.0  0:34.5
  3 York                     80    4   12   16   20   28   36   41  19:39.7  1:18.4
  4 Barrington              112    1   14   26   34   37   53   68  19:39.1  3:04.7
  5 St. Charles East        155    5   22   39   43   46   60   61  20:15.9  2:01.4
  6 Waubonsie Valley        174    9   24   44   48   49   75   76  20:29.7  1:42.3
  7 Benet Academy           182   17   33   35   47   50   52   54  20:34.2  1:22.6
  8 St. Charles North       207    2   38   45   59   63   72   73  20:33.4  3:38.3
  9 Jacobs                  217   21   40   42   56   58   66   69  20:47.4  1:30.2
 10 Bartlett                235   11   27   62   65   70   71   74  21:04.8  2:44.0
 11 Wheaton North           256   29   51   55   57   64   67   77  21:09.5  1:29.8


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Jocelyn Long, Jr           17:26.1    Barrington           
    2     2  Audrey Ernst, Jr           18:04.2    St. Charles North    
    3     3  Emma Ehrhardt, Sr          18:41.9    Geneva               
    4     4  Sarah May, So              18:55.3    York                 
    5     5  Anna Arrick, Sr            18:58.7    St. Charles East     
    6     6  Marygrace Golden, Jr       19:15.8    Batavia              
    7     7  Sophia McDonnell, So       19:18.9    Geneva               
    8     8  Audrey Pellico, Fr         19:21.6    Batavia              
    9     9  Cassy Tsagaris, Sr         19:23.0    Waubonsie Valley     
   10    10  Taryn Christy, Jr          19:25.4    Geneva               
   11    11  Coral McFarland, Sr        19:29.1    Bartlett             
   12    12  Erin Davies, Jr            19:34.3    York                 
   13    13  Alexa Andrews, So          19:35.9    Batavia              
   14    14  Isabella Fier, Fr          19:38.3    Barrington           
   15    15  Holly Nusser, Jr           19:38.7    Geneva               
   16    16  Katherine Tomaska, Jr      19:40.6    York                 
   17    17  Jessica Jugovich, So       19:45.8    Benet Academy        
   18    18  Daphne Kolody, Jr          19:46.3    Batavia              
   19    19  Mia Gianfrancesco, Fr      19:50.2    Batavia              
   20    20  Julie Biggins, Sr          19:55.0    York                 
   21    21  Alyson Doherty, Fr         19:56.2    Jacobs               
   22    22  Emma Battin, Sr            19:59.1    St. Charles East     
   23    23  Ebony Trout, Jr            20:00.8    Geneva               
   24    24  Sarah Vitro, So            20:01.0    Waubonsie Valley     
   25    25  Anna Malay, Jr             20:10.2    Batavia              
   26    26  Sarah Messerschmidt, Jr    20:12.4    Barrington           
   27    27  Jessica Fagan, Jr          20:12.5    Bartlett             
   28    28  Maya Curry, Fr             20:13.6    York                 
   29    29  Morgan Moxley, Sr          20:13.7    Wheaton North        
   30    30  Mary Grace Neville, Sr     20:18.8    Geneva               
   31    31  Maia Haworth, Sr           20:19.9    Batavia              
   32    32  Emily Belanger, So         20:22.5    Geneva               
   33    33  Isabel Anderson, So        20:26.8    Benet Academy        
   34    34  Samantha Samaryczew, Sr    20:27.9    Barrington           
   35        Erika Mansfield, Jr        20:28.0    Batavia              
   36    35  Amanda DeSitter, Sr        20:28.9    Benet Academy        
   37    36  Anna Morley, So            20:30.6    York                 
   38    37  Shelby Petersen, So        20:30.8    Barrington           
   39    38  Madison Kaufmann, Sr       20:32.9    St. Charles North    
   40    39  Claire Muckian, Sr         20:33.3    St. Charles East     
   41    40  Isabelle Friend, Sr        20:34.8    Jacobs               
   42    41  Megan McGreal, Sr          20:37.0    York                 
   43    42  Samantha Smith, Sr         20:39.9    Jacobs               
   44    43  Lauren Woelffer, Sr        20:48.3    St. Charles East     
   45        Addie Bobosky, Sr          20:53.4    Batavia              
   46    44  Ashley Heidenrich, Fr      20:54.4    Waubonsie Valley     
   47    45  Natalie Galvan, So         20:55.5    St. Charles North    
   48        Sarah Gutierrez, So        20:57.4    York                 
   49    46  Lexi Scull, Sr             21:00.0    St. Charles East     
   50    47  Rachel Strons, Sr          21:01.2    Benet Academy        
   51        Ally Dudman, Sr            21:01.3    Geneva               
   52    48  Anna Li Radcliffe, Sr      21:04.5    Waubonsie Valley     
   53    49  Shaelyn Iyer, Jr           21:05.3    Waubonsie Valley     
   54    50  Mae Tully, So              21:08.4    Benet Academy        
   55    51  Taylor Gallop, Sr          21:08.9    Wheaton North        
   56    52  Stephanie Erickson, Sr     21:10.0    Benet Academy        
   57    53  Apoorva Ramakrishnan, Jr   21:11.1    Barrington           
   58    54  Anna Keefe, Sr             21:19.3    Benet Academy        
   59    55  Isabel Keup, Jr            21:19.4    Wheaton North        
   60    56  Ashley Panagopoulos, Fr    21:19.5    Jacobs               
   61    57  Allyson Burke, Sr          21:21.9    Wheaton North        
   62        Jacki Biggins, Sr          21:22.9    York                 
   63    58  Jenna Skuza, So            21:26.4    Jacobs               
   64    59  Rylie Kaufmann, So         21:31.9    St. Charles North    
   65        Sarah Hager, Jr            21:34.8    Batavia              
   66    60  Britney Davidson, Sr       21:35.2    St. Charles East     
   67    61  Reiney Scull, Jr           21:38.3    St. Charles East     
   68    62  Abby Brinkman, Jr          21:42.0    Bartlett             
   69    63  Kadence Murphy, Fr         21:42.5    St. Charles North    
   70    64  Kiersten Oslund, Sr        21:43.4    Wheaton North        
   71    65  Nicolette Zolecki, Sr      21:47.5    Bartlett             
   72        Francesca Mordini, So      21:50.8    York                 
   73    66  Bailey Zinger, Sr          21:58.0    Jacobs               
   74    67  Abigail Noyes, So          22:02.5    Wheaton North        
   75    68  Annalise Bordenet, Jr      22:06.1    Barrington           
   76    69  Lindsey Loga, So           22:07.4    Jacobs               
   77        Jessica Gessner, Sr        22:09.0    Jacobs               
   78    70  Marisa Lynch, Sr           22:13.0    Bartlett             
   79    71  Kristen Leever, Sr         22:14.6    Bartlett             
   80    72  Maddie Wiltrout, So        22:21.8    St. Charles North    
   81    73  Allie Chen, Sr             22:21.9    St. Charles North    
   82        Alyssa Bonelli, Sr         22:33.0    St. Charles North    
   83    74  Jennifer Luna, So          22:47.5    Bartlett             
   84        Nicolette Dobson, Sr       22:50.2    Jacobs               
   85        Madison Sharko, So         22:51.0    Bartlett             
   86        Kayla Garrigan, Sr         22:54.3    Bartlett             
   87    75  Ellen Wagenknecht, Sr      23:04.9    Waubonsie Valley     
   88    76  Ava Traverso, Sr           23:12.9    Waubonsie Valley     
   89        Meghan Newman, Sr          23:15.8    Bartlett             
   90    77  Abigail Haworth, Sr        23:19.5    Wheaton North        
   91        Sarah Martin, So           23:27.0    St. Charles North    
   92        Hannah Zelms, Sr           24:55.1    St. Charles North