Eddington Invitational - Freshmen/Sophomore Boys

at Kaneland H.S. in Maple Park, IL

September 16, 2017

81 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Glenbard West            54    4    5   10   17   18   19   50  17:30.6  0:27.9
  2 Jacobs                   79    6    9   16   21   27   38   48  17:45.8  0:57.2
  3 Sycamore                102    1    2   23   35   41   43   68  17:44.2  2:09.1
  4 Benet Academy           119   11   22   25   29   32   36   42  18:07.4  0:50.4
  5 Kaneland                128    8   20   24   37   39   45   47  18:08.5  1:19.4
  6 East Aurora             177   15   33   34   44   51   63   93  18:30.6  1:26.4
  7 Hampshire               228   14   28   40   46  100  117  118  18:58.8  3:29.1
  8 Belvidere North         251    3   53   56   65   74   80   94  18:58.9  3:00.2
  9 DeKalb                  258   13   26   61   71   87   89  108  19:07.2  2:50.3
 10 Dixon                   279    7   58   66   70   78   85       19:12.6  2:47.0
 11 Larkin                  287   12   30   31  103  111  113  129  19:34.1  4:27.9
 12 Crystal Lake Central    309   52   57   64   67   69   90  105  19:25.3  0:26.4
 13 Rochelle                336   49   54   59   76   98  114  123  19:45.5  1:48.5
 14 Boylan Catholic         378   55   60   73   83  107  112  119  20:06.7  2:10.7
 15 Grayslake North         412   72   82   84   86   88  115  116  20:21.1  0:44.3
 16 West Aurora             417   75   77   79   91   95  102  106  20:21.6  0:33.3
 17 IMSA                    454   62   81   92   97  122  126  127  21:06.7  4:56.4
 18 Rockford Auburn         529   96   99  104  109  121  125       21:49.0  3:13.1
 19 Burlington Central      583  101  110  120  124  128            23:33.2  5:33.1


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Aaron Trier, So            16:38.7    Sycamore             
    2     2  Jack Cambier, Fr           16:41.0    Sycamore             
    3     3  Max Beutel, So             16:55.1    Belvidere North      
    4     4  Aaron Pisczek, Fr          17:16.0    Glenbard West        
    5     5  William Hohe, Fr           17:19.0    Glenbard West        
    6     6  Kyle Horn, Fr              17:23.2    Jacobs               
    7     7  Cadyn Grafton, Fr          17:23.6    Dixon                
    8     8  Ethan Neale, So            17:23.6    Kaneland             
    9     9  Zeke Valdez, So            17:28.2    Jacobs               
   10    10  Tyler Yeager, Fr           17:30.7    Glenbard West        
   11    11  Jack Robinson, Fr          17:34.0    Benet Academy        
   12    12  Miguel Rodriguez, Fr       17:40.4    Larkin               
   13    13  Karl Olsen, Fr             17:41.8    DeKalb               
   14    14  Darius Nguepi, Fr          17:42.1    Hampshire            
   15    15  Hugo Mosqueda, So          17:42.4    East Aurora          
   16    16  Trevor Petrin, So          17:42.5    Jacobs               
   17    17  Ben McGrath, Fr            17:43.2    Glenbard West        
   18    18  Pierce Cousins, Fr         17:43.9    Glenbard West        
   19    19  Andrew Malek, So           17:44.2    Glenbard West        
   20    20  Seth Nosek, So             17:53.0    Kaneland             
   21    21  Colin Brenizer, So         17:55.0    Jacobs               
   22    22  Sean Donnelly, Fr          17:59.0    Benet Academy        
   23    23  Cam Carani, So             18:05.3    Sycamore             
   24    24  Isaiah Dallal, Fr          18:12.1    Kaneland             
   25    25  Dominic Adams, So          18:16.9    Benet Academy        
   26    26  Kevin Gomez, So            18:17.9    DeKalb               
   27    27  Sam Albrecht, So           18:20.4    Jacobs               
   28    28  Jake Louis, Fr             18:20.5    Hampshire            
   29    29  Michael Moran, So          18:22.9    Benet Academy        
   30    30  Villagomez Jair, So        18:23.2    Larkin               
   31    31  Miguel Uriostegui, So      18:24.1    Larkin               
   32    32  Niklas Anderson, Fr        18:24.4    Benet Academy        
   33    33  Huitzi Del Real, So        18:25.0    East Aurora          
   34    34  Dario Lopez, Fr            18:26.4    East Aurora          
   35    35  Erik Handel, So            18:28.3    Sycamore             
   36    36  Alec Naughton, So          18:29.3    Benet Academy        
   37    37  Ethan Walker, So           18:30.8    Kaneland             
   38    38  Connor Maloney, Fr         18:42.9    Jacobs               
   39    39  Brady Popovich, Fr         18:43.0    Kaneland             
   40    40  Aiden Moseley, Fr          18:46.0    Hampshire            
   41    41  Kyle Horn, Fr              18:47.8    Sycamore             
   42    42  Emmett Culligan, So        18:49.2    Benet Academy        
   43    43  Donny Gramer, Fr           18:50.6    Sycamore             
   44    44  Martin Mata, Fr            18:50.7    East Aurora          
   45    45  Charles Fitts, Fr          18:51.4    Kaneland             
   46        Nick Super, So             18:53.7    Benet Academy        
   47    46  Max Beer, So               18:54.5    Hampshire            
   48    47  Anthony Abruzzo, So        18:56.5    Kaneland             
   49        Ben Andringa, Fr           19:02.3    Benet Academy        
   50    48  Adrian Penning, So         19:02.9    Jacobs               
   51    49  Santi Cordoba, So          19:04.9    Rochelle             
   52    50  Rory Campagna, So          19:07.8    Glenbard West        
   53    51  Daniel Maldonado, So       19:08.7    East Aurora          
   54        Matt Grundman, So          19:08.9    Benet Academy        
   55    52  Julian Ryerson, Fr         19:09.0    Crystal Lake Central 
   56    53  Hayden Zaluckyj, Fr        19:13.1    Belvidere North      
   57    54  Uzziel Zarate, So          19:17.5    Rochelle             
   58    55  Sam Oliveri, Fr            19:18.8    Boylan Catholic      
   59    56  Noah Anderson, So          19:20.3    Belvidere North      
   60        Sage Osborne, Fr           19:20.4    Benet Academy        
   61    57  Anthony Camacho, Fr        19:21.8    Crystal Lake Central 
   62    58  Dominic Lazano, Fr         19:22.4    Dixon                
   63    59  Tucker Louis, So           19:22.7    Rochelle             
   64    60  Daniel Ryan, Fr            19:23.5    Boylan Catholic      
   65    61  Jon Rojo, So               19:24.6    DeKalb               
   66    62  Jason Liu, So              19:25.2    IMSA                 
   67    63  Glenn Fowler, So           19:25.4    East Aurora          
   68    64  Ryan Atkinson, Fr          19:29.1    Crystal Lake Central 
   69    65  James Murphy, So           19:30.8    Belvidere North      
   70    66  Isaac Rollinger, Fr        19:31.2    Dixon                
   71    67  Noah Blome, Fr             19:31.3    Crystal Lake Central 
   72        Parker Malone, Fr          19:34.9    Kaneland             
   73    68  Aiden Cortinas, Fr         19:35.0    Sycamore             
   74    69  Joel Brickey, Fr           19:35.3    Crystal Lake Central 
   75    70  Aidan Johnson, So          19:35.5    Dixon                
   76    71  Ulysses Ramos, Fr          19:39.7    DeKalb               
   77        Scotty Dunne, So           19:41.6    Kaneland             
   78        Brandon Zaragoza, Fr       19:43.1    Jacobs               
   79        Christopher Fountain, Fr   19:43.7    Kaneland             
   80    72  Charlie Lay, Fr            19:48.4    Grayslake North      
   81        John Unger, Fr             19:50.1    Freeport             
   82    73  Liam Keefe, So             19:51.8    Boylan Catholic      
   83        Carson Campbell, Fr        19:53.6    Sycamore             
   84        Aaro Lodwig, Fr            19:54.7    Kaneland             
   85    74  Aiden Massman, So          19:55.2    Belvidere North      
   86        David Ruetten, So          20:05.5    Sycamore             
   87    75  Joseph Virgin, Fr          20:08.6    West Aurora          
   88    76  Diego Escobar, So          20:08.9    Rochelle             
   89    77  Tyler Smith, So            20:10.0    West Aurora          
   90    78  Thomas Sitter, So          20:10.5    Dixon                
   91    79  Benjamin Jeske, Fr         20:10.7    West Aurora          
   92    80  Steve Brown, So            20:16.3    Belvidere North      
   93    81  René Croteau, So           20:20.8    IMSA                 
   94    82  Kyle Engstrom, Fr          20:23.9    Grayslake North      
   95        Finn Adam, So              20:26.6    Benet Academy        
   96    83  Zachary Haney, Fr          20:29.9    Boylan Catholic      
   97    84  Connor Smith, Fr           20:30.0    Grayslake North      
   98    85  Jack Boss, Fr              20:30.5    Dixon                
   99    86  Kelechi Akalaonu II, Fr    20:30.6    Grayslake North      
  100        Billy Lendabarker, Fr      20:31.7    Glenbard West        
  101    87  Roberto Cordero, Fr        20:32.1    DeKalb               
  102    88  Justin Salinger, So        20:32.7    Grayslake North      
  103    89  Will Paquette, So          20:32.7    DeKalb               
  104    90  Sam Mackeben, Fr           20:34.3    Crystal Lake Central 
  105        Ryan Morris, So            20:35.0    Glenbard West        
  106        Ben Barbeau, So            20:35.7    Benet Academy        
  107    91  Nate Lundquist, So         20:36.9    West Aurora          
  108        Magnus Hvam, So            20:37.0    Glenbard West        
  109    92  Jay Dong, So               20:38.2    IMSA                 
  110    93  Jordy Llanos, So           20:38.9    East Aurora          
  111        Daniyal Rana, Fr           20:39.5    Jacobs               
  112    94  Zander Hodzic, So          20:40.7    Belvidere North      
  113    95  Jacob Vrchota, Fr          20:41.9    West Aurora          
  114        William Huber, Fr          20:42.9    Kaneland             
  115        Danny Ahern, Fr            20:43.9    Glenbard West        
  116    96  Aron Tatman, Fr            20:45.7    Rockford Auburn      
  117    97  Aaron Rodriquez, So        20:47.9    IMSA                 
  118        Daniel Kaminski, Fr        20:51.3    Glenbard West        
  119    98  Ben Hickey, So             20:53.4    Rochelle             
  120        John Dirkmaat, So          20:54.9    Glenbard West        
  121        Nick Guth, Fr              20:55.6    Benet Academy        
  122        Daniel Wright, Fr          21:00.5    Glenbard West        
  123        Kyle Jorgensen, Fr         21:02.4    Glenbard West        
  124    99  Cayden Schroeder, Fr       21:03.1    Rockford Auburn      
  125        Joseph Dressel, Fr         21:04.0    Benet Academy        
  126        Mikolaj Wrobel, So         21:08.2    Glenbard West        
  127        Niklas Anderson, Fr        21:10.3    Glenbard West        
  128   100  Evan Johnson, So           21:11.2    Hampshire            
  129   101  Nathan Guy, Fr             21:11.8    Burlington Central   
  130   102  Jorge Medellin, So         21:13.6    West Aurora          
  131   103  Angelo Butcher, So         21:14.4    Larkin               
  132   104  Tamir Bell, Fr             21:21.5    Rockford Auburn      
  133   105  Quentin Hess, Fr           21:23.8    Crystal Lake Central 
  134        Dylan Baedke, So           21:26.0    Glenbard West        
  135        Connor Farrell, Fr         21:26.4    Benet Academy        
  136   106  Mateo Tapia, Fr            21:27.1    West Aurora          
  137        Andrew Kania, So           21:28.2    Jacobs               
  138   107  Troy Antczak, Fr           21:29.4    Boylan Catholic      
  139        Jesse Then, So             21:34.8    Jacobs               
  140        Trenton Plona, Fr          21:39.9    Jacobs               
  141        Graham Harrison, So        21:43.2    Jacobs               
  142   108  Hayden Borunda, Fr         21:47.2    DeKalb               
  143        Conner Grumbles, So        21:47.3    Benet Academy        
  144        Daniel Winston, Jr         21:49.9    Timothy Christian    
  145        Jack Holder, So            21:50.3    Kaneland             
  146   109  Victor Hughes, So          21:56.2    Rockford Auburn      
  147        Will Melgosa, Fr           21:58.4    Jacobs               
  148        Zaid Iqbal, So             21:59.0    Jacobs               
  149   110  Noah Karottu, Fr           21:59.7    Burlington Central   
  150        Seth Wickens-Walther, So   22:00.6    DeKalb               
  151        Joe Lipinski, So           22:05.6    Benet Academy        
  152   111  Lawrence Goto, Fr          22:08.3    Larkin               
  153        Tristan Iwema, So          22:17.5    Timothy Christian    
  154   112  Aaron Spanier, So          22:19.0    Boylan Catholic      
  155        Alec Aguinaga, So          22:19.5    East Aurora          
  156        Evan Roe, So               22:20.7    Glenbard West        
  157   113  James Ramos, Fr            22:21.6    Larkin               
  158        David Billings, Fr         22:23.1    Glenbard West        
  159   114  Evan Horner, So            22:24.4    Rochelle             
  160   115  Bryce Folger, Fr           22:25.2    Grayslake North      
  161        Cole Heinisch, So          22:25.6    Sycamore             
  162        Rayan Benamara, Fr         22:27.3    Benet Academy        
  163        Miguel Rodriguez, So       22:31.6    West Aurora          
  164        Domingo Caltzontzin, So    22:40.2    West Aurora          
  165   116  Zach Chamberlain, So       22:41.4    Grayslake North      
  166        Zach Cardoza, Fr           22:47.5    Jacobs               
  167   117  Sam Lyon, So               22:51.3    Hampshire            
  168   118  Kyle White, So             22:51.4    Hampshire            
  169   119  Declan Coyle, So           22:52.9    Boylan Catholic      
  170        Brook Mezgebe, So          22:53.9    Glenbard West        
  171        Xavier Requena, Fr         22:56.3    Jacobs               
  172        William Dorries, So        22:56.9    Benet Academy        
  173        Zachary Lewandowski, Fr    23:03.9    Boylan Catholic      
  174        Greyson Sullivan, So       23:09.6    Benet Academy        
  175   120  Aaron Erb, Fr              23:16.1    Burlington Central   
  176        Evan Wells, Fr             23:18.3    West Aurora          
  177        Max Kanellopoulos, Fr      23:20.2    Crystal Lake Central 
  178        Jacob D'Agnolo, Fr         23:25.3    Boylan Catholic      
  179        Jack Reinwald, So          23:27.6    Grayslake North      
  180        Steven Huizenga, Sr        23:28.7    Timothy Christian    
  181        Noah Carignan, Fr          23:39.7    Hampshire            
  182        Kevin Millan, Fr           23:43.3    West Aurora          
  183        Romuald Bezdziecki Jr., Fr 23:47.6    Boylan Catholic      
  184        Reilly Wheeland, Fr        23:48.2    Crystal Lake Central 
  185        Francisco Avalos, So       23:49.5    East Aurora          
  186        Owen Mirka, Fr             23:50.2    Glenbard West        
  187        Joseph Mekhail, Fr         23:51.2    Benet Academy        
  188        Jose Sanchez, Fr           23:54.5    East Aurora          
  189        Jacob Roberts, Fr          23:56.6    West Aurora          
  190   121  Michael Mueller, Fr        23:58.7    Rockford Auburn      
  191        Kieran Vaccaro, Fr         24:00.5    Glenbard West        
  192        Nathan Tomich, Fr          24:01.4    Glenbard West        
  193        Trevor Sussland, Fr        24:05.8    Kaneland             
  194        Daniel Stoner, So          24:16.6    West Aurora          
  195        Sam Melgosa, Fr            24:17.3    Jacobs               
  196        Jackson Schmitt-Vallejo,Fr 24:17.5    Jacobs               
  197        Heath Atz, So              24:21.5    Freeport             
  198   122  Max Knutson, So            24:21.5    IMSA                 
  199   123  Isaac Ochoa, So            24:27.1    Rochelle             
  200   124  Mitch Cigrand, So          24:33.8    Burlington Central   
  201        Ben Atchison, So           24:42.9    Glenbard West        
  202   125  Richard Yang, So           24:43.2    Rockford Auburn      
  203   126  Pascal Adhikary, So        24:43.2    IMSA                 
  204        Zaki Husain, Fr            24:43.5    Jacobs               
  205        Geoffry Mote, Fr           24:51.0    Glenbard West        
  206        Dominic Di Tullio, Fr      25:05.3    Boylan Catholic      
  207        Jack Hanus, So             25:16.2    Benet Academy        
  208        Rodolfo Avendano, So       25:16.3    West Aurora          
  209   127  Richard Ma, So             25:25.7    IMSA                
  210        Jack Shannon, So           25:25.9    Benet Academy        
  211        Antonio Lara, So           25:35.2    Crystal Lake Central 
  212        Thomas Landt, Fr           25:47.6    Crystal Lake Central 
  213        Ryan Riebesehl, Fr         25:50.1    Hampshire            
  214        Joe Zachary, Fr            26:04.4    Crystal Lake Central 
  215        Noah Smith, Fr             26:13.1    Timothy Christian    
  216        D J. Zeman, Fr             26:28.3    Grayslake North      
  217        Lei Chen, Fr               26:34.1    Glenbard West        
  218   128  Danny Cork, So             26:44.8    Burlington Central   
  219        Max Ruby, Fr               26:45.2    Benet Academy        
  220        Omar Garcia, So            26:51.7    East Aurora          
  221        Garrett Woods, So          27:36.9    Kaneland             
  222        John Kloosterman, Fr       27:53.7    Sycamore             
  223        Alex Zaro, Fr              28:24.6    Glenbard West        
  224   129  Brandon Kelley, Fr         28:48.7    Larkin               
  225        Cristian Valdez, Fr        29:22.1    East Aurora          
  226        Matthew Lee, So            29:57.4    IMSA                 
  227        Ajay Jayaramon, So         31:32.6    IMSA                 
  228        Zain Mustafa, Fr           31:34.6    Jacobs               
  229        Carlos Mendoza Juarez, Fr  38:13.7    Jacobs