St. Charles East Leavey Invitational - Varsity Boys

at Leroy Oakes Forest Preserve

September 2, 2017

55 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Downers Grove North      27    1    5    6    7    8   20   27  15:29.5  0:15.0
  2 Huntley                  91    9   10   11   26   35   36   45  16:01.5  0:46.6
  3 St. Charles East        100   12   17   18   21   32   50   52  16:06.4  0:23.3
  4 Batavia                 108   13   14   22   25   34   42   48  16:07.4  0:28.2
  5 Marmion Academy         128    3   23   28   33   41   43   49  16:08.9  1:16.6
  6 Geneva                  154    2   19   38   39   57   59   63  16:19.6  1:53.1
  7 Waubonsie Valley        172   15   24   40   46   47   51   70  16:30.2  0:46.3
  8 Jacobs                  173    4   29   31   54   55   66   68  16:27.0  1:47.5
  9 St. Charles North       234   16   37   56   58   65   67   69  16:56.5  1:30.6
 10 Bartlett                250   30   44   53   60   61   62   64  16:59.5  1:06.4


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Jacob Ridderhoff, Sr       15:18.1    Downers Grove North  
    2     2  Joshua Rodgers, Jr         15:18.7    Geneva               
    3     3  Michael Ronzone, Sr        15:20.3    Marmion Academy      
    4     4  Zack Albrecht, Jr          15:22.5    Jacobs               
    5     5  Matthew Moravec, Jr        15:31.4    Downers Grove North  
    6     6  Ryan Birkmeier, Sr         15:32.1    Downers Grove North  
    7     7  Nicholas Chudzik, Sr       15:32.6    Downers Grove North  
    8     8  Jack Roberts, Jr           15:33.1    Downers Grove North  
    9     9  Jadon Conroy, Jr           15:40.0    Huntley              
   10    10  Ian Geisler, So            15:52.1    Huntley              
   11    11  Jeremy Roe, Jr             15:55.0    Huntley              
   12    12  Cole Adesso, Sr            15:55.4    St. Charles East     
   13    13  Adam Kennedy, So           15:55.8    Batavia              
   14    14  Damian Rodriguez, So       15:57.6    Batavia              
   15    15  Wes Beitler, So            16:04.0    Waubonsie Valley     
   16    16  Bojan Ruttens, Sr          16:04.2    St. Charles North    
   17    17  Rohan Patel, Sr            16:04.5    St. Charles East     
   18    18  Aidan King, So             16:04.6    St. Charles East     
   19    19  Ryan Kredell, Jr           16:05.4    Geneva               
   20    20  Miles Christensen, Sr      16:07.8    Downers Grove North  
   21    21  Campbell Koch, Sr          16:08.5    St. Charles East     
   22    22  Chris Levario, Jr          16:08.9    Batavia              
   23    23  Sean Galle, Sr             16:09.5    Marmion Academy      
   24    24  Wes York, Sr               16:10.5    Waubonsie Valley     
   25    25  Shane Knanishu, Sr         16:10.6    Batavia              
   26    26  Josh Segura, Sr            16:14.0    Huntley              
   27    27  Brendan Lockerby, Sr       16:14.8    Downers Grove North  
   28    28                             16:16.1    Marmion Academy      
   29    29  Jacob Melgosa, Sr          16:17.4    Jacobs               
   30    30  Angelo Peters, Jr          16:18.0    Bartlett             
   31    31  Mark Lemke, Jr             16:18.5    Jacobs               
   32    32  Bennett Melone, Jr         16:18.7    St. Charles East     
   33    33  Jake Harron, Jr            16:21.6    Marmion Academy      
   34    34  Sean Adams, Sr             16:24.0    Batavia              
   35    35  Joey Ozzauto, Sr           16:26.5    Huntley              
   36    36  Chris Simek, Jr            16:27.0    Huntley              
   37    37  Jack Dorrance, Jr          16:29.4    St. Charles North    
   38    38  Cole Montgomery, Sr        16:30.7    Geneva               
   39    39  Matthew Hoskins, Sr        16:31.0    Geneva               
   40    40  Jake Saindon, Jr           16:35.8    Waubonsie Valley     
   41    41  Jake Coffman, Jr           16:36.8    Marmion Academy      
   42    42  Reid Coyle, Jr             16:37.6    Batavia              
   43    43                             16:40.0    Marmion Academy      
   44    44  Luke Jennes, So            16:46.4    Bartlett             
   45    45  Rasheed Ahmad, Sr          16:47.8    Huntley              
   46    46  John Caron, Jr             16:50.0    Waubonsie Valley     
   47    47                             16:50.3    Waubonsie Valley     
   48    48  Eamon Samsami, So          16:50.7    Batavia              
   49        Joseph Knanishu, So        16:52.0    Batavia              
   50        Jack Gillerlain, Sr        16:54.3    Batavia              
   51    49  Keoni English, Jr          16:58.0    Marmion Academy      
   52    50                             17:00.0    St. Charles East     
   53    51  Cedric McGuire, Sr         17:02.2    Waubonsie Valley     
   54    52  Kyle Izzo, Sr              17:04.9    St. Charles East     
   55    53  Sam Jennes, So             17:05.9    Bartlett             
   56    54  Gary Richardson, Sr        17:06.4    Jacobs               
   57        Shaaf Iqbal, Jr            17:07.9    Huntley              
   58    55  Brett Bognar, Jr           17:09.9    Jacobs               
   59    56  Lorenzo Dripps, Jr         17:11.8    St. Charles North             
   60    57  Justin Bach, Sr            17:13.4    Geneva     
   61    58                             17:17.5    St. Charles North    
   62        Brennan Lighthall, Sr      17:18.1    Huntley              
   63    59  Hayden Fogel, Sr           17:18.4    Geneva               
   64    60  Brandon Kim, Sr            17:22.5    Bartlett             
   65        Keegan Bennett, Jr         17:24.3    Marmion Academy      
   66    61  Nathan Smith, Sr           17:24.4    Bartlett             
   67    62  Alan Michalek, Jr          17:24.6    Bartlett             
   68    63  Aidan Carr-Clennon, Sr     17:30.9    Geneva               
   69    64  Jonathan Jasso, So         17:31.8    Bartlett             
   70    65  Nicolas Gutierrez, Jr      17:34.8    St. Charles North    
   71    66  Evan Ludlum, Jr            17:36.1    Jacobs               
   72    67  Connor Cahill, Sr          17:43.8    St. Charles North    
   73        Peter Golaszewski, So      17:48.2    Bartlett             
   74        Patrick Stephen, Jr        17:48.2    Bartlett             
   75        Andrew Matuszewski, Sr     17:48.4    Bartlett             
   76    68  Blake Buttron, Jr          17:48.6    Jacobs               
   77        Cormac Dietz, Jr           17:49.8    Marmion Academy      
   78    69                             17:51.0    St. Charles North    
   79        Justin Lorenz, Jr          17:54.4    Jacobs               
   80        Tyler Trella, Sr           18:03.3    Jacobs               
   81        Zach Orpilla, Sr           18:12.1    Marmion Academy      
   82        Connor Jacobs, Sr          18:16.1    St. Charles North    
   83        Thomas Wagner, Sr          18:20.3    St. Charles North    
   84        Nabeel Mustafa, Jr         18:28.0    Jacobs               
   85    70  David Chen, Jr             19:04.4    Waubonsie Valley     
   86        Luke Boehm, Jr             19:36.0    St. Charles North