St. Charles East Leavey Invitational - Varsity Girls

at Leroy Oakes Forest Preserve

September 2, 2017

60 degrees, mostly sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Barrington               48    1    2    9   11   25   33   34  18:44.1  1:36.4
  2 Batavia                  78    7   10   14   23   24   27   32  19:11.9  0:26.2
  3 Benet Academy            82    5    8   12   21   36   43   45  19:14.0  0:53.7
  4 York                     91    3   15   17   19   37   40   44  19:15.3  1:10.5
  5 St. Charles North       145    4   18   35   42   46   50   55  19:40.1  1:34.5
  6 Geneva                  156   13   22   29   39   53   56   59  19:48.5  2:00.1
  7 Waubonsie Valley        172    6   20   41   47   58   62   69  20:02.9  2:31.0
  8 St. Charles East        201   26   28   38   52   57   60   66  20:16.2  1:59.8
  9 Jacobs                  227   16   48   49   51   63   65   70  20:45.1  2:45.3
 10 Bartlett                240   30   31   54   61   64   67   68  20:49.4  2:22.8

 
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Jocelyn Long, Sr           17:50.1    Barrington           
    2     2  Molly Fitzpatrick, Fr      18:20.3    Barrington           
    3     3  Sarah May, Jr              18:39.9    York                 
    4     4  Natalie Galvan, Jr         18:50.2    St. Charles North    
    5     5  Kelly Andrews, Fr          18:55.2    Benet Academy        
    6     6  Ashley Heidenrich, So      18:57.1    Waubonsie Valley     
    7     7  Marygrace Golden, Sr       18:58.6    Batavia              
    8     8  Elisabeth Camic, Fr        18:59.7    Benet Academy        
    9     9  Alyssa Norris, So          19:01.7    Barrington           
   10    10  Alexa Andrews, Jr          19:01.8    Batavia              
   11    11  Katherine Shein, Fr        19:02.0    Barrington           
   12    12  Joy Jackson, Fr            19:02.6    Benet Academy        
   13    13  Adrine Larsen, So          19:03.3    Geneva               
   14    14  Audrey Pellico, So         19:10.2    Batavia              
   15    15  Katherine Tomaska, Sr      19:12.1    York                 
   16    16  Jenna Skuza, Jr            19:12.3    Jacobs               
   17    17  Emma Kern, So              19:15.5    York                 
   18    18  Grace Dorrance, Fr         19:17.6    St. Charles North    
   19    19  Erin Davies, Sr            19:18.5    York                 
   20    20  Katelyn Mullinax, So       19:23.5    Waubonsie Valley     
   21    21  Mae Tully, Jr              19:23.6    Benet Academy        
   22    22  Taryn Christy, Sr          19:24.2    Geneva               
   23    23  Erin O'Brien, So           19:24.3    Batavia              
   24    24  Jenna Schifferer, Fr       19:24.7    Batavia              
   25    25  Eve Hoeltgen, Jr           19:26.5    Barrington           
   26    26  Ashley Stepien, Jr         19:27.4    St. Charles East     
   27    27  Erika Mansfield, Sr        19:28.7    Batavia              
   28    28  Hannah Willging, Sr        19:33.3    St. Charles East     
   29    29  Grace Brolly, Sr           19:34.0    Geneva               
   30    30  Camille Buchanan, Fr       19:35.5    Bartlett             
   31    31  Leah Kern, Sr              19:36.1    Bartlett             
   32    32  Katie Cole, So             19:38.2    Batavia              
   33    33  Caitlin Feely, Sr          19:41.4    Barrington           
   34        Anissa Garcia, So          19:45.1    Batavia              
   35    34  Shelby Petersen, Jr        19:46.7    Barrington           
   36    35  Ella Townsend, Fr          19:47.8    St. Charles North    
   37    36  Emily Spellman, Fr         19:48.8    Benet Academy        
   38    37  Lydia Hickey, So           19:50.3    York                 
   39    38  Stephanie Martens, Jr      19:53.4    St. Charles East     
   40    39  Holly Nusser, Sr           19:57.4    Geneva               
   41    40  Anna Morley, Jr            19:57.5    York                 
   42    41  Julia Holstead, Jr         19:59.5    Waubonsie Valley     
   43    42  Ally Suyak, Sr             20:00.3    St. Charles North    
   44    43  Karly Keating, Fr          20:01.1    Benet Academy        
   45    44  Francesca Mordini, Jr      20:03.1    York                 
   46    45  Meghan Andrews, Fr         20:16.1    Benet Academy        
   47        Dessa Bobosky, Sr          20:17.6    Batavia              
   48    46  Maddie Wiltrout, Jr        20:24.7    St. Charles North    
   49        Beth Croll, So             20:26.4    Benet Academy        
   50    47  Shaelyn Iyer, Sr           20:26.4    Waubonsie Valley     
   51        Gianna Stephan, Fr         20:27.2    York                 
   52        Sophie Hoeltgen, Jr        20:28.1    Barrington           
   53        Jessica Jugovic, Jr        20:29.0    Benet Academy        
   54        Colleen Lipa, So           20:30.8    Benet Academy        
   55    48  Meghan Lemke, Jr           20:47.0    Jacobs               
   56    49  Cam Goll, So               20:49.6    Jacobs               
   57        Rose Quinn, Sr             20:51.5    Wheaton North        
   58        Cecilia Stumpf, Jr         20:52.6    York                 
   59        Maggie Clink, So           20:53.2    York                 
   60    50  Rylie Kaufmann, Jr         20:58.9    St. Charles North    
   61    51  Lindsey Loga, Jr           20:59.2    Jacobs               
   62    52  Anna Ford, Jr              20:59.7    St. Charles East     
   63    53  Brittany Caskey, Sr        21:03.4    Geneva               
   64    54  Jessica Fagan, Sr          21:09.3    Bartlett             
   65    55  Claire Norman, So          21:14.0    St. Charles North    
   66    56  Ebony Trout, Sr            21:21.8    Geneva               
   67    57  Klaudia Wyszynski, Jr      21:27.2    St. Charles East     
   68    58  Jamie Elenbaas, Sr         21:28.1    Waubonsie Valley     
   69    59  Sarah Mozden, Sr           21:28.1    Geneva               
   70    60  Kara Sanchez, Jr           21:33.4    St. Charles East     
   71        Katherine Lanagan, Sr      21:38.1    Wheaton North        
   72    61  Madelyn Polly, So          21:47.9    Bartlett             
   73    62  Jennifer Velazquez, Jr     21:48.2    Waubonsie Valley     
   74    63  Ashley Panogopolous, So    21:51.7    Jacobs               
   75    64  Abby Brinkman, Sr          21:57.6    Bartlett             
   76        Madeline Bell, Sr          21:58.2    St. Charles North    
   77    65  Jessica Ruiz, Jr           22:03.8    Jacobs               
   78        Quinn Wagner, Jr           22:12.3    Wheaton North        
   79    66  Emily Nichols, Jr          22:34.3    St. Charles East     
   80        Hannah Gray, Sr            22:35.2    Wheaton North        
   81    67  Kimberly Monroy, Jr        22:42.8    Bartlett             
   82    68  Grace Morrissey, Sr        22:58.8    Bartlett             
   83    69  Kaylah Beitler, Sr         23:11.6    Waubonsie Valley     
   84    70  Stephanie Kruk, Jr         23:17.2    Jacobs               
   85        Madison Sharko, Jr         23:19.4    Bartlett             
   86        Hailey Matanowski, Sr      24:20.1    Jacobs