Kaneland Eddington Invitational - Freshmen/Sophomore Girls

at Kaneland H.S. in Maple Park

September 15, 2018

80 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Benet Academy            18    1    2    4    5    6    8   13  21:43.4  0:52.1
  2 Jacobs                   53    3    9   12   14   15   18   21  23:04.0  1:54.1
  3 Burlington Central      100    7   19   23   24   27            23:50.5  1:59.5
  4 Sycamore                118   10   16   26   28   38   40   49  24:24.6  3:03.3
  5 Timothy Christian       120   17   20   22   29   32            24:23.7  1:27.1
 6* East Aurora             161   11   30   36   39   45   46       26:16.9  6:49.5
 7* Rockford Boylan         161   25   31   33   35   37            25:19.4  1:43.4
  8 Rosary                  204   34   41   42   43   44   47   48  28:53.3  4:26.6

* tie broken by best sixth runner
 
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Sophia Rigitano, Fr        21:06.7    Benet Academy        
    2     2  Mary Weber, Fr             21:42.6    Benet Academy        
    3     3  Alexandra Skuza, Fr        21:44.4    Jacobs               
    4     4  Bridget Collins, So        21:52.5    Benet Academy        
    5     5  Laura Mansour, Fr          21:56.4    Benet Academy        
    6     6  Madison Fugiel, Fr         21:58.7    Benet Academy        
    7     7  Annalise Daniels, So       22:30.3    Burlington Central   
    8        Brittany Burgos, So        22:38.3    Larkin               
    9        Isabella DeLaCruz, So      22:43.6    DeKalb               
   10        Emma Carmichael, Fr        22:54.8    DeKalb               
   11     8  Elizabeth Burke, So        22:56.8    Benet Academy        
   12     9  Linda Corral, Fr           22:58.0    Jacobs               
   13        Caroline Nosek, Fr         23:04.0    Kaneland             
   14    10  Emma Doyle, Fr             23:12.9    Sycamore             
   15        Emma Johnson, Fr           23:16.9    Hampshire            
   16    11  Dulce Tochimani, Fr        23:17.5    East Aurora          
   17    12  Anita Lewis, Fr            23:23.2    Jacobs               
   18        Sara Johnson, Fr           23:23.7    Rochelle             
   19    13  Jillian Norbut, Fr         23:25.3    Benet Academy        
   20        Emma Shannon, Fr           23:29.1    Benet Academy        
   21    14  Dalia Acevedo, Fr          23:35.8    Jacobs               
   22    15  Elizabeth Proctor, So      23:38.4    Jacobs               
   23    16  Kylie Van Scnase, Fr       23:38.7    Sycamore             
   24        Holly Anderson, Fr         23:44.7    Benet Academy        
   25    17  Paige Hoving, Fr           23:47.5    Timothy Christian    
   26    18  Paige Orna, Fr             23:51.3    Jacobs               
   27        Cortney Kriens, Fr         23:53.5    Hampshire            
   28        Kayla Lemke, So            23:54.2    Crystal Lake Central 
   29    19  Amanda Melton, Fr          23:54.5    Burlington Central   
   30    20  Grace Lindemulder, Fr      23:54.8    Timothy Christian    
   31    21  Kaylee Strejc, Fr          23:55.2    Jacobs               
   32    22  Tegan Gunn, Fr             24:01.2    Timothy Christian    
   33        Alessia Pesce, So          24:04.7    Benet Academy        
   34    23  Emily Erb, So              24:04.9    Burlington Central   
   35    24  Tessa DiDomenico, Fr       24:13.2    Burlington Central   
   36    25  Cecilia Hatfield, Fr       24:18.1    Rockford Boylan      
   37    26  Leah Cooper, Fr            24:20.2    Sycamore             
   38        Paige Riley, Fr            24:22.8    Dixon                
   39        Schmitt-Vallejo Emma Cl,Fr 24:27.9    Jacobs               
   40    27  Kyla Butler, So            24:29.8    Burlington Central   
   41    28  Loryn Heil, Fr             24:35.3    Sycamore             
   42        Heidi Cruz, So             24:47.5    Rochelle             
   43        Leah Valentiner, Fr        24:56.4    DeKalb               
   44    29  Rachel Smith, Fr           25:00.7    Timothy Christian    
   45    30  Arianna Montallano, Fr     25:08.7    East Aurora          
   46        Teia Brandl, So            25:10.0    Kaneland             
   47    31  Ella O'Boyle, So           25:12.5    Rockford Boylan      
   48    32  Kate Forgac, So            25:14.6    Timothy Christian    
   49        Jennifer Dunn, Fr          25:16.5    Benet Academy        
   50    33  Lauren Mariano, Fr         25:26.9    Rockford Boylan      
   51    34  Mary Tork, So              25:35.4    Rosary               
   52    35  Jonnah Caliston, So        25:37.9    Rockford Boylan      
   53    36  Juana Rivera, Fr           25:43.1    East Aurora          
   54        Hannah Deal, Fr            25:43.9    Freeport             
   55        Sarah Webster, So          25:46.6    Freeport             
   56    37  Julianna Lorden, Fr        26:01.5    Rockford Boylan      
   57        Sophia James, So           26:07.2    Kaneland             
   58    38  Laura Aviles, Fr           26:16.1    Sycamore             
   59        Julia Marshall, Fr         26:20.2    Benet Academy        
   60        Kamberlin Humphrey, Fr     26:54.2    Dixon                
   61        Elizabeth Perkins, Fr      27:02.4    Benet Academy        
   62    39  Elizabeth Prieto, Fr       27:08.2    East Aurora          
   63        Malina Douangmala, So      27:15.2    Jacobs               
   64        Vicky Wozniak, So          27:25.2    Jacobs               
   65        Anayeli Torres, Fr         27:41.2    Hampshire            
   66        Morgan West, Fr            27:56.5    Rochelle             
   67    40  Noelle Simone, So          28:01.2    Sycamore             
   68        Brooke Moran, So           28:09.0    Grayslake North      
   69        Jenna Harper, Fr           28:28.2    Kaneland             
   70        Esmeralda Lazaro, Fr       28:30.4    DeKalb               
   71    41  Alejandro Soleto, Fr       29:15.0    Rosary               
   72        Olivia Orth, Fr            29:35.7    Jacobs               
   73    42  Maggie Middendorf, So      29:46.7    Rosary               
   74    43  Olivia Townsend, Fr        29:47.3    Rosary               
   75        Samantha Amaro, So         29:50.2    Larkin               
   76        Kiera Watson, So           30:01.4    Freeport             
   77    44  Mary Dietz, Fr             30:02.0    Rosary               
   78    45  Ruby Hernandez, So         30:06.9    East Aurora          
   79    46  Julianna Hernandez, Fr     30:27.8    East Aurora          
   80        Gabriella Di fini, So      30:34.5    Jacobs               
   81        Mina Tolu-Honary, Fr       31:12.2    Freeport             
   82        Leslie Sanchez, So         31:47.1    Grayslake North      
   83        Olivia Sanborn, So         31:58.1    Grayslake North      
   84    47  Taylor Carlson, Fr         32:40.9    Rosary               
   85    48  Theresa Brennen, So        32:41.0    Rosary               
   86        Joana Hernandez, Fr        33:36.9    Larkin               
   87    49  Ava Bickner, Fr            33:49.5    Sycamore             
   88        Abbie Kukis, Fr            37:01.2    Grayslake North      
   89        Julissa Carmona, So        37:50.3    Larkin               
   90        Leticia Gates, So          38:51.6    Crystal Lake Central 
   91        Melanie Ralda Santis, So   40:53.2    Larkin               
   92        Anayeli Flores, Fr         43:37.9    Larkin