Kaneland Eddington Invitational - Open Boys

at Kaneland H.S. in Maple Park

September 15, 2018

83 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 Benet Academy            22    1    3    4    5    9   10   15  17:53.5  1:02.0
  2 Glenbard West            58    6    8   11   13   20   30   34  18:34.7  1:16.1
  3 Larkin                   62    2    7   14   18   21   42   57  18:41.8  1:46.5
  4 Crystal Lake Central    118   17   19   23   28   31   40   49  19:44.3  1:04.8
  5 DeKalb                  129   22   24   25   26   32   35   39  19:54.9  0:53.9
  6 Jacobs                  153   12   29   33   36   43   47   59  20:09.1  2:24.0
  7 East Aurora             211   16   37   51   52   55   63       21:38.3  4:04.0
  8 Burlington Central      221   38   41   44   48   50   64       21:10.2  1:11.2
  9 Grayslake North         262   45   46   53   58   60   61   66  22:26.3  2:55.1
 10 Rockford Auburn         264   27   54   56   62   65   67   68  23:29.1  6:13.2

 
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Colin Luwanja, Sr          17:13.4    Benet Academy        
    2     2  Miguel Uriostegui, Jr      17:41.6    Larkin               
    3     3  David Hightower, Sr        17:44.5    Benet Academy        
    4     4  Nicholas Super, Jr         18:05.6    Benet Academy        
    5     5  Ian Smith, Sr              18:08.7    Benet Academy        
    6     6  John Dirkmaat, Jr          18:09.8    Glenbard West        
    7     7  Jair Villagomez, Jr        18:14.3    Larkin               
    8     8  Ryan Morris, Jr            18:15.2    Glenbard West        
    9     9  Matt Olvia, Jr             18:15.4    Benet Academy        
   10    10  Emmett Culligan, Jr        18:22.0    Benet Academy        
   11    11  Rory Campagna, Jr          18:23.5    Glenbard West        
   12    12  Blake Buttron, Sr          18:35.6    Jacobs               
   13    13  Thomas Urick, Jr           18:39.1    Glenbard West        
   14    14  Andres Dominguez, Sr       18:43.4    Larkin               
   15        Kyle Orczykowski, Sr       19:01.7    Kaneland             
   16    15  Patrick Coffey, Sr         19:02.6    Benet Academy        
   17    16  Jordy Llanos, Jr           19:11.1    East Aurora          
   18    17  Owen Mize, Jr              19:14.4    Crystal Lake Central 
   19    18  Angelo Butcher, Jr         19:21.5    Larkin               
   20    19  Drew McGinness, Jr         19:23.8    Crystal Lake Central 
   21    20  Jacob Blatt, Sr            19:25.9    Glenbard West        
   22        Ben Barbeau, Jr            19:28.0    Benet Academy        
   23    21  Carlos Miranda, Sr         19:28.0    Larkin               
   24    22  Asher Lowrey, Sr           19:29.3    DeKalb               
   25        Finn Adam, Jr              19:31.7    Benet Academy        
   26    23  Thomas Collins, Sr         19:35.4    Crystal Lake Central 
   27        Joseph Lipinski, Jr        19:37.2    Benet Academy        
   28    24  Seth Wickens-Walther, Jr   19:46.4    DeKalb               
   29        Matt Grundman, Jr          19:52.5    Benet Academy        
   30    25  Will Paquette, Jr          19:53.0    DeKalb               
   31    26  Ian Harrison, Sr           20:02.6    DeKalb               
   32    27  Joshua Woloszyn, Jr        20:04.1    Rockford Auburn      
   33    28  Jake Atkinson, Sr          20:08.7    Crystal Lake Central 
   34    29  Adrian Penning, Jr         20:10.3    Jacobs               
   35        Kevin Walz, Sr             20:16.0    Benet Academy        
   36    30  Dylan Baedke, Jr           20:17.0    Glenbard West        
   37    31  Balin Palmer, Jr           20:19.2    Crystal Lake Central 
   38    32  Luke Mattson, Sr           20:23.1    DeKalb               
   39    33  Nabeel Mustafa, Sr         20:26.2    Jacobs               
   40    34  Evan Roe, Jr               20:27.3    Glenbard West        
   41    35  Casey Yarak, Sr            20:28.0    DeKalb               
   42        Malcolm Mehr, Sr           20:30.1    Glenbard West        
   43    36  Kyle Endo, Sr              20:34.0    Jacobs               
   44        Casey O'Brien, Sr          20:34.9    Benet Academy        
   45    37  Alec Aguinaga, Jr          20:35.0    East Aurora          
   46    38  Ryan Shafer, Jr            20:36.9    Burlington Central   
   47    39  Dorian Gonzalez, Sr        20:37.1    DeKalb               
   48        Patrick Malec, Sr          20:42.7    Benet Academy        
   49        Andrew Sluzas, Jr          20:49.7    Benet Academy        
   50    40  Robert Del Santo, Sr       20:50.6    Crystal Lake Central 
   51    41  Evan Schmidt, Jr           20:52.8    Burlington Central   
   52    42  Erik Antunez, Sr           20:59.4    Larkin               
   53    43  Zaid Iqbal, Jr             20:59.5    Jacobs               
   54    44  Patrick Pieroni, Sr        21:01.6    Burlington Central   
   55    45  Jacky Guo, Jr              21:03.6    Grayslake North      
   56        Ezekial Bilen, Jr          21:05.5    Hampshire            
   57        Sam Lyon, Jr               21:09.5    Hampshire            
   58    46  Ralf Landmesser, Jr        21:09.6    Grayslake North      
   59        Liam Pitney, Sr            21:17.8    DeKalb               
   60        Jack Shannon, Jr           21:23.3    Benet Academy        
   61        Jack Holder, Jr            21:23.5    Kaneland             
   62        Jack Webster, Jr           21:24.3    Kaneland             
   63    47  Nicholas Spiro, Sr         21:28.2    Jacobs               
   64        Charles Parker, Sr         21:29.7    DeKalb               
   65    48  Patrick Mayfield, Sr       21:31.6    Burlington Central   
   66        Elliot Kwilinski, Sr       21:31.9    Benet Academy        
   67        Jack Crerand, Jr           21:39.6    Benet Academy        
   68        Mikolaj Wrobel, Jr         21:42.1    Glenbard West        
   69        Adam Nemunaitis, Sr        21:46.9    Hampshire            
   70    49  Elliot Kahles, Jr          21:47.5    Crystal Lake Central 
   71    50  Logan Metcalfe, Sr         21:48.1    Burlington Central   
   72        Diego Villalobos, Sr       22:07.7    Glenbard West        
   73        Kyle White, Jr             22:20.9    Hampshire            
   74    51  Omar Garcia, Jr            22:33.3    East Aurora          
   75    52  Gonzalo Magana, Sr         22:37.2    East Aurora          
   76    53  Nicholas Broege, Jr        22:37.2    Grayslake North      
   77    54  Syreal Holland, Sr         23:00.7    Rockford Auburn      
   78    55  Francisco Avalos, Jr       23:15.0    East Aurora          
   79    56  Tyler Stenberg, Fr         23:15.5    Rockford Auburn      
   80        Jack Hanus, Jr             23:16.1    Benet Academy        
   81    57  Keith Carver, Sr           23:16.9    Larkin               
   82    58  Anthony Morris, Fr         23:22.5    Grayslake North      
   83    59  Jesse Then, Jr             23:23.0    Jacobs               
   84        Carlos Luna, Jr            23:25.5    Larkin               
   85        Aidan Powers, Jr           23:39.0    DeKalb               
   86        David Wuertzer, Fr         23:51.6    Glenbard West        
   87    60  Jake Nardomarino, Fr       23:58.7    Grayslake North      
   88    61  Jack Kukis, Fr             24:11.9    Grayslake North      
   89        Andrew Stevens, Sr         24:37.6    Glenbard West        
   90        Alex Johnston, Jr          24:46.5    Kaneland             
   91    62  Alan Jiminez Montes, Fr    24:48.0    Rockford Auburn      
   92    63  Angel Solis, Jr            25:24.4    East Aurora          
   93        Jacob Hindenberg, Fr       25:30.7    Rockford Boylan      
   94    64  Mitchell Cigrand, Jr       25:32.8    Burlington Central   
   95    65  Andrew Bernardo, Fr        26:17.3    Rockford Auburn      
   96        Michael Lynch, Fr          26:54.3    Rockford Boylan      
   97    66  Trevor Coleman, Fr         26:59.4    Grayslake North      
   98        Carter Bello, Jr           27:22.5    Benet Academy        
   99    67  Jake Stanford, Fr          27:26.7    Rockford Auburn      
  100    68  Aaron Arreola, Fr          28:57.4    Rockford Auburn      
  101        Mario Ochoa, Sr            30:29.9    Rockford Boylan      
  102        Jason Ingold, Sr           30:34.7    Glenbard West        
  103        Ethan Singmouangthong, Fr  30:35.6    Rockford Auburn      
  104        William Glass, Fr          31:14.4    Rockford Auburn      
  105        Ryan Henry, Jr             32:49.3    Crystal Lake Central 
  106        Isaac Pick, Fr             33:29.0    Rockford Auburn      
  107        Christopher Lantman, Fr    37:16.0    Grayslake North      
  108        Bradley Drummer, Jr        38:45.6    Grayslake North