Kaneland Eddington Invitational - Open Girls

at Kaneland H.S. in Maple Park

September 15, 2018

83 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD

  1 Benet Academy            22    1    3    5    6    7    9   11  22:32.4  1:09.0
  2 Jacobs                   36    2    4    8   10   12   13   14  23:38.1  4:05.2

 
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Aleah Gacek, Jr            21:57.5    Benet Academy        
    2     2  Cassie Kowalski, Sr        22:08.7    Jacobs               
    3     3  Claudia Parisi, Jr         22:09.2    Benet Academy        
    4     4  Hannah Mohan, Sr           22:12.1    Jacobs               
    5     5  Isabella Johnson, Jr       22:40.0    Benet Academy        
    6     6  Katie King, Sr             22:49.0    Benet Academy        
    7     7  Kaeli Ross, Sr             23:06.5    Benet Academy        
    8     8  Jessica Ruiz, Sr           23:33.8    Jacobs               
    9     9  Nicole Budzynski, Sr       23:44.0    Benet Academy        
   10    10  Karolina Porzezinska, Jr   24:02.4    Jacobs               
   11        Sonya Grewal, Jr           24:15.6    Burlington Central   
   12        Emily Stark, Jr            24:19.3    Burlington Central   
   13        Emma Flemming, Sr          24:52.4    Crystal Lake Central 
   14    11  Emily Testin, Sr           25:00.2    Benet Academy        
   15        Maura McQuillan, So        25:25.8    Rockford Boylan      
   16        Callie Juhas, Jr           25:28.1    Benet Academy        
   17        Emma Stoker, Jr            25:37.3    Kaneland             
   18        Madigan Burton, Jr         25:37.3    Kaneland             
   19        Nancy Bravo, Jr            25:58.8    East Aurora          
   20        Jessica Rose, Jr           26:02.0    Benet Academy        
   21    12  Cam Goll, Jr               26:13.8    Jacobs               
   22    13  Taryn Trella, Jr           26:18.3    Jacobs               
   23    14  Linnea Buhrow, Jr          26:20.0    Jacobs               
   24        Morgan Harrison, Jr        26:26.5    Jacobs               
   25        Schuyler Maguigad, Jr      26:26.5    Jacobs               
   26        Sania Henry, Sr            26:42.9    East Aurora          
   27        Maddie Smith, Sr           26:56.6    Jacobs               
   28        Gabriela Rivera, Sr        27:00.2    East Aurora          
   29        Diana Diaz, Sr             27:00.8    East Aurora          
   30        Ari Caruana, Jr            27:24.9    Rockford Boylan      
   31        Liz Laudont, Sr            27:42.1    Kaneland             
   32        Madison Kubas, Jr          27:43.1    Grayslake North      
   33        Molly Martis, Jr           28:55.3    Benet Academy        
   34        Olivia Lockwood, Jr        29:04.3    Crystal Lake Central 
   35        Grace Maier, Jr            29:31.9    Rockford Boylan      
   36        Olivia Liggio, Sr          29:40.8    Jacobs               
   37        Bianca Mancilla, Sr        29:46.3    Larkin               
   38        Tessa O'Connor, Sr         30:00.8    Crystal Lake Central 
   39        Anna Provenzano, So        31:55.6    Rockford Boylan      
   40        Yaretsi Selvas, Jr         36:01.7    Larkin               
   41        Daisy De Anda, Sr          42:45.0    Larkin