Upstate Eight Conference Meet - Freshmen/Sophomore Boys

at Sunrise Park in Bartlett, IL

October 13, 2018

43 degrees, sunny
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 West Aurora              29    1    2    5    9   12   14   36  17:52.6  1:07.5
  2 Bartlett                 33    3    4    6    7   13   16   20  17:52.9  1:04.9
  3 East Aurora              77    8   10   15   21   23   43   44  18:37.1  1:11.7
  4 South Elgin             119   11   18   29   30   31   32   38  19:14.5  1:24.2
  5 Elgin                   123   17   22   25   26   33   40   42  19:18.5  0:48.0
  6 West Chicago            170   27   28   34   35   46   48   49  19:49.0  0:48.8
  7 Glenbard East           172   19   24   37   45   47   51   53  19:46.8  1:23.2
  8 Streamwood              236   39   41   50   52   54   55       22:41.1  5:27.2

 
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Ryan Watts, Fr             17:27.8    West Aurora          
    2     2  Horacio Rosario, Fr        17:34.0    West Aurora          
    3     3  Kavin Prashaad, So         17:35.5    Bartlett             
    4     4  Chase Konstanzer, So       17:36.3    Bartlett             
    5     5  Ty Rodgers, Fr             17:41.5    West Aurora          
    6     6  Carter Eid, Fr             17:43.8    Bartlett             
    7     7  Ramsell Lopez, Fr          17:48.6    Bartlett             
    8     8  Hugo Diego, So             17:57.1    East Aurora          
    9     9  Nathan Lindstrom, Fr       18:04.1    West Aurora          
   10    10  Martin Mata, So            18:12.5    East Aurora          
   11    11  Konrad Sacha, Fr           18:18.0    South Elgin          
   12    12  Brandon Ngosong, Fr        18:35.3    West Aurora          
   13    13  Louie Paul, So             18:40.4    Bartlett             
   14    14  Jesus Sanchez, Fr          18:44.5    West Aurora          
   15    15  Alejandro Nino, Fr         18:45.2    East Aurora          
   16    16  Braydon Barth, Fr          18:45.8    Bartlett             
   17    17  Lisandro Torres, So        18:55.1    Elgin                
   18    18  Seth Schmitt, So           18:55.1    South Elgin          
   19    19  John Flanagan, So          19:00.7    Glenbard East        
   20    20  Brian Spina, So            19:01.5    Bartlett             
   21    21  Abraham Campos, Fr         19:01.7    East Aurora          
   22    22  Connor Humphreys, So       19:02.5    Elgin                
   23    23  Eduardo Sotelo, So         19:08.8    East Aurora          
   24    24  Thomas Oakson, So          19:14.7    Glenbard East        
   25    25  Kaleb Berger, So           19:20.5    Elgin                
   26    26  Ome Patel, Fr              19:31.4    Elgin                
   27    27  Ryan Nguyen, So            19:35.0    West Chicago         
   28    28  Caleb Shade, So            19:36.6    West Chicago         
   29    29  John Chambers, So          19:37.9    South Elgin          
   30    30  Tyler Ripoli, Fr           19:39.4    South Elgin          
   31    31  Kyle Aluquin, Fr           19:42.1    South Elgin          
   32    32  Andrew Owens, Fr           19:42.1    South Elgin          
   33    33  Zander Myers, So           19:43.0    Elgin                
   34    34  Coen Garling, So           19:44.9    West Chicago         
   35    35  James Bloss, Fr            19:45.0    West Chicago         
   36    36  Ben Jeske, So              19:47.7    West Aurora          
   37    37  Ben Barry, So              19:52.1    Glenbard East        
   38    38  Isaac Zamudio, So          19:52.1    South Elgin          
   39        Jacob Roberts, So          19:54.7    West Aurora          
   40    39  Uvaldo Ramirez, Fr         20:00.2    Streamwood           
   41        Evan Bulatek, Fr           20:00.5    Bartlett             
   42        Ethan Borromeo, So         20:04.9    South Elgin          
   43    40  Krish Shah, So             20:10.5    Elgin                
   44        Anthony Martinez, Fr       20:12.7    Bartlett             
   45        James Ramos, So            20:13.1    Larkin               
   46    41  Jacob Rubio, Fr            20:14.1    Streamwood           
   47    42  Yahya Arastu, Fr           20:16.0    Elgin                
   48        Joshua O'Neill, Fr         20:18.6    Bartlett             
   49    43  Max Garcia, So             20:20.0    East Aurora          
   50    44  Christian Malagon, Fr      20:21.1    East Aurora          
   51        Alejandro Barco, So        20:22.4    Bartlett             
   52    45  Connor Huff, So            20:22.9    Glenbard East        
   53    46  Larsen Gallian, So         20:23.7    West Chicago         
   54    47  Jack Ocallaghan, Fr        20:23.9    Glenbard East        
   55    48  Silas Schroeder, Fr        20:24.2    West Chicago         
   56        D'Alessandro Aguilar, So   20:26.9    South Elgin          
   57        Bradley Richey, Fr         20:28.9    Bartlett             
   58        Edward Vasquez, So         20:29.4    Larkin               
   59        Ohm Patel, So              20:30.3    South Elgin          
   60        Ryan Droesch, So           20:30.5    South Elgin          
   61        Abdiel Morales, Fr         20:31.3    East Aurora          
   62        Evan Wells, So             20:31.6    West Aurora          
   63        Eli Scull, Fr              20:34.6    West Aurora          
   64        Axel Vargas, So            20:36.3    Elgin                
   65        Clayton Burnett, Fr        20:47.5    West Aurora          
   66        Allen Boongaling, So       20:56.0    South Elgin          
   67    49  Jared Diaz, Fr             21:01.2    West Chicago         
   68        Jackson Croft, Fr          21:05.8    South Elgin          
   69        Jason Heeg, Fr             21:07.7    West Aurora          
   70        Riley Sherman, So          21:09.0    South Elgin          
   71        Cooper Amadei, Fr          21:09.4    South Elgin          
   72        Azambir Randhawa, Fr       21:13.7    South Elgin          
   73        Tommy Gulumian, So         21:16.1    Bartlett             
   74        Ismael Ramirez, So         21:21.1    Elgin                
   75        Colin Kamberis, Fr         21:26.8    South Elgin          
   76        Xavier Requena, So         21:28.5    Larkin               
   77        Jesus Serrano, So          21:29.4    Elgin                
   78        Charles May, So            21:32.1    West Chicago         
   79        Jackson Hare, So           21:48.0    South Elgin          
   80        Clemente Fragoso, Fr       21:55.8    Bartlett             
   81        Matt Khosrowabadi, Fr      21:56.4    Elgin                
   82        Leonardo Rodriguez, Fr     21:58.0    East Aurora          
   83        Dylan Borja, So            21:58.7    West Chicago         
   84        Andy Sporny, Fr            22:07.4    West Aurora          
   85        Cameron Hart, Fr           22:19.0    South Elgin          
   86        Jaxxon Faver, So           22:33.3    West Chicago         
   87        Garrett Bennema, So        22:38.3    West Chicago         
   88        Michael Spurgeon, So       22:42.5    Bartlett             
   89    50  Fabian Rodriguez, Fr       22:42.6    Streamwood           
   90        Daniel Camacho-Garcia, Fr  22:47.7    Elgin                
   91        Christopher Hernandez, So  22:48.8    West Chicago         
   92        Vincent Cielo, So          22:52.7    West Chicago         
   93        Adam Toren, So             23:00.2    Elgin                
   94        Szymon Kaczynski, Fr       23:03.1    Bartlett             
   95        Jalen Mason, Fr            23:07.6    East Aurora          
   96        James Losacco, Fr          23:10.8    West Chicago         
   97        Hector Martinez, Fr        23:14.4    Bartlett             
   98    51  Fynn MacShane, Fr          23:22.1    Glenbard East        
   99        Timothy Dinovo, Fr         23:30.1    Bartlett             
  100        Caleb Aguinaga, Fr         23:31.4    East Aurora          
  101        Alexander Polli, Fr        23:32.4    Elgin                
  102        Eddy Garza, Fr             23:33.0    East Aurora          
  103        Ravi Patel, Fr             23:38.2    South Elgin          
  104        Rydel Salazar, Fr          23:53.8    West Chicago         
  105        Nathan Barbush, Fr         24:20.6    West Aurora          
  106        Edgar Aguilar, Fr          24:34.8    East Aurora          
  107    52  Francisco Aguirre, Fr      25:01.1    Streamwood           
  108        Sebastian Reyes, So        25:02.5    South Elgin          
  109    53  Steve Flanagan, Fr         25:17.0    Glenbard East        
  110        Roger Garcia, So           25:24.0    Bartlett             
  111    54  Magno Torres, Fr           25:27.4    Streamwood           
  112        Aidan Meade, Fr            25:58.7    Glenbard East        
  113        Josue Ramirez, So          26:01.3    Elgin                
  114        Lucas Medvid, Fr           26:34.0    Bartlett             
  115        Charlie Baumgartner, Fr    26:51.1    West Chicago         
  116        Sergio Vazquez, Fr         27:02.3    East Aurora          
  117        Efren Mackintos, Fr        27:38.6    West Chicago         
  118    55  Omar Reyes, So             28:16.6    Streamwood