Upstate Eight Conference Meet - Varsity Boys

at Sunrise Park in Bartlett, IL

October 13, 2018

40 degrees, partly cloudy
Results by RealTiming Inc.

PLACE TEAM                POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME SPREAD
  1 West Aurora              36    3    6    8    9   10   18   19  16:38.0  0:16.0
  2 East Aurora              66    1    2   16   20   27   37   48  16:42.6  1:26.7
  3 West Chicago            115    5   21   23   32   34   38   57  17:13.3  1:04.3
  4 Bartlett                120    4   17   25   30   44            17:13.7  1:32.2
  5 South Elgin             122    7   22   24   29   40   45   51  17:19.2  1:15.9
  6 Elgin                   139   12   14   31   39   43   53   56  17:23.3  1:13.9
  7 Glenbard East           144   11   15   35   36   47   54   55  17:24.7  1:27.9
  8 Glenbard South          209   26   33   42   46   62   64       18:10.1  2:23.4
  9 Streamwood              234   13   41   52   63   65            19:13.9  5:58.9
 10 Larkin                  244   28   49   50   58   59   60   61  18:31.4  1:47.8


        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME        TEAM         
    1     1  Jesus Nava, Sr             16:00.7    East Aurora          
    2     2  Hugo Mosqueda, Jr          16:20.9    East Aurora          
    3     3  Julian DeLeon, Jr          16:27.3    West Aurora          
    4     4  Luke Jennes, Jr            16:28.6    Bartlett             
    5     5  Rikson Naway, Sr           16:32.5    West Chicago         
    6     6  Calvin Watts, Sr           16:37.6    West Aurora          
    7     7  Ryan Harvey, Jr            16:37.9    South Elgin          
    8     8  Jackson Morrill, Jr        16:39.8    West Aurora          
    9     9  Jarod Gollwitzer, Sr       16:41.9    West Aurora          
   10    10  Will Nicholas, Sr          16:43.3    West Aurora          
   11    11  Aidan Ihms, Jr             16:44.0    Glenbard East        
   12    12  Juan Villagomez, Sr        16:45.1    Elgin                
   13    13  Carlos Ramirez, Sr         16:46.3    Streamwood           
   14    14  Emmanuel Lopez, So         16:47.6    Elgin                
   15    15  Andrew Bylsma, Jr          16:48.1    Glenbard East        
   16    16  Miguel Leon, Sr            16:48.2    East Aurora          
   17    17  Sam Jennes, Jr             16:48.3    Bartlett             
   18    18  Seth Kunio, Fr             16:50.8    West Aurora          
   19    19  Nicholas Rivera, Sr        16:51.5    West Aurora          
   20    20  Cristian Gonzalez, Sr      16:56.1    East Aurora          
   21    21  Yassine Yakhoub, Sr        17:06.6    West Chicago         
   22    22  Jace Warrick, Sr           17:15.1    South Elgin          
   23    23  Peter Osielski, Jr         17:18.2    West Chicago         
   24    24  Shane McBride, Sr          17:21.3    South Elgin          
   25    25  Isaac Johnson, Sr          17:22.2    Bartlett             
   26    26  Ethan Woods, Fr            17:22.3    Glenbard South       
   27    27  Jullian Acosta, Fr         17:27.3    East Aurora          
   28    28  Miguel Uriostegui, Jr      17:27.8    Larkin               
   29    29  Christian Gleba, So        17:28.0    South Elgin          
   30    30  Alan Michalek, Sr          17:28.7    Bartlett             
   31    31  Noah Munoz, So             17:31.7    Elgin                
   32    32  Kamal Patel, Sr            17:32.3    West Chicago         
   33    33  Wesley Jedlicka, Sr        17:34.3    Glenbard South       
   34    34  Kellen Klapatch, Sr        17:36.8    West Chicago         
   35    35  Nigel Neibel, Jr           17:39.3    Glenbard East        
   36    36  Alex Kapala, So            17:40.1    Glenbard East        
   37    37  Huitzi Del Real, Jr        17:46.1    East Aurora          
   38    38  Luis Guzman, Jr            17:51.1    West Chicago         
   39    39  Cameron Fischer, Sr        17:53.2    Elgin                
   40    40  Andrew Jo, Jr              17:53.8    South Elgin          
   41    41  Brandon Munoz, Jr          17:57.7    Streamwood           
   42    42  Edwin Svobada, Jr          17:58.4    Glenbard South       
   43    43  Jaret Godinez, Jr          17:59.0    Elgin                
   44    44  Patrick Stephen, Sr        18:00.7    Bartlett             
   45    45  Dylan Lainez, Fr           18:01.2    South Elgin          
   46    46  Ryan Allapach, So          18:10.0    Glenbard South       
   47    47  Mac Mecenas, So            18:11.9    Glenbard East        
   48    48  Glenn Fowler, Jr           18:13.7    East Aurora          
   49    49  Angelo Butcher, Jr         18:24.9    Larkin               
   50    50  Andres Dominguez, Sr       18:30.1    Larkin               
   51    51  Pranav Khare, Jr           18:34.0    South Elgin          
   52    52  Marcos Villarreal, Sr      18:36.6    Streamwood           
   53    53  Aaron De La Torre, Fr      18:37.1    Elgin                
   54    54  Matt Wachholz, Sr          18:39.9    Glenbard East        
   55    55  Luke Walsh, Sr             18:40.0    Glenbard East        
   56    56  Riley Keating, Sr          18:40.1    Elgin                
   57    57  Josiah McLean, So          18:52.9    West Chicago         
   58    58  Carlos Miranda, Sr         18:58.9    Larkin               
   59    59  Alex Goto, So              19:15.5    Larkin               
   60    60  Anthony Galang, So         19:15.6    Larkin               
   61    61  Jair Villagomez, Jr        19:33.9    Larkin               
   62        Andy Salazar, Fr           19:40.9    Larkin               
   63    62  Jacob Mack, Jr             19:45.6    Glenbard South       
   64    63  Maximo Alanis, Jr          20:03.9    Streamwood           
   65    64  Ryan Daca, So              20:06.2    Glenbard South       
   66    65  Edgar Gasca, Sr            22:45.1    Streamwood